اخبار, دانستنی ها

طرز استفاده درست از ماشین لباسشویی

طرز استفاده درست از ماشین لباسشویی

آیا طریقه صحیح استفاده از ماشین لباسشویی را می دانید ؟

طرز استفاده درست از ماشین لباسشویی , استفاده درست و صحیح‌ از ماشین لباسشویی فارغ از قیمت ماشین لباسشویی باعث طول عمر آن میشود و به تعمیرات مداوم نیازی ندارد .قیمت ماشین لباسشویی نباید برایتان مهم باشد و صرفا برای اینکه ماشین لباسشویی گرانی خریدید این مراقبت ها را انجام‌ ندهید جرا که برای هرگونه ماشین لباسشویی این کارها باید انجام شوند.

مرحله 1. لباس ها را از نظر رنگ‌ ،جنس و نوع شستشو ازهم جدا کنید

طبقه بندی لباس ها بسیار مهم است،باید بر اساس رنگ های مختلف و نوع پارچه جداشوند و این کار مرحله اول است. شما همچنین باید برچسب مراقبت از هر لباس را برای دستورالعمل های شستشو بررسی کنید تا از آسیب دیدن پارچه های خود جلوگیری کنید. توجه بیشتری به موارد ظریف خود داشته باشید: باید آنها را با دست یا در چرخه ظریف و در کیسه توری بشویید.

مرحله 2. چرخه مناسب شستشو را انتخاب کنید

طرز استفاده درست از ماشین لباسشویی چرخه های شستشو شامل دو سرعت مهم است: سرعتی که در آن لباس های شما را با آب تکان می دهد یا به هم می زند و سرعتی که آب را از لباس شما بیرون می ریزد. یکبار دیگر ، هنگام انتخاب چرخه شستشوی صحیح ، باید به برچسب مراقبت از پارچه لباس خود مراجعه کنید. به این ترتیب ، می توانید نظافت را به حداکثر برسانید و در عین حال از لباس های خود نیز محافظت کنید. گزینه های شما از فشار معمولی و دائمی تا چرخه های ظریف و سریع متغیر است.

مرحله 3. دمای آب را تنظیم کنید

استفاده از تنظیمات مناسب آب در ماشین لباسشویی می تواند تفاوت زیادی در لباسشویی شما ایجاد کند. به عنوان مثال ، آب گرم میکروب ها را بهتر ضد عفونی می کند و می کشد ، اما در برخی موارد ، می تواند لباس های شما را کوچک کرده ، پارچه های شما را محو کند ، لکه های خاصی ایجاد کند و به انرژی بیشتری نیاز دارد. بنابراین ، شستشوی آب گرم را برای حوله حمام و آشپزخانه ، ملافه ، پارچه های محکم و هرگونه وسایل بسیار کثیف انتخاب کنید. برای لباس های نسبتاً کثیف ، رنگهای تیره ، از آب گرم استفاده کنید. نکته آخر اینکه از آب سرد در چرخه ظریف برای وسایل ظریف ، پارچه هایی که رنگ آنها ممکن است پس دهد یا لباس هایی که کثیف نیستند استفاده کنید. آب سرد ملایم ترین روش شستن لباس ها است و همچنین به انرژی کمتری نیاز دارد ، بنابراین می توانید در مصرف انرژی صرفه جویی کرده و از محیط زیست محافظت کنید.
مواد شوینده لباسشویی تاید که برای از بین بردن لکه های برجسته در هر شرایط طراحی شده اند ، تمیز کننده موثر حتی با آب سرد برای موارد کثیف را ارائه می دهند.

مرحله 4. مواد شوینده و نرم کننده پارچه را اضافه کنید

قبل از افزودن مواد شوینده و نرم کننده پارچه ، مطمئن شوید که دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کرده اید تا متوجه شوید که چه زمانی باید آن را اضافه کنید. میزان مواد شوینده مورد نیاز بسته به اندازه بار و نوع ماشین لباسشویی متفاوت است ، بنابراین پشت جعبه مواد شوینده را بررسی کرده و برچسب های موجود در ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید تا بدانید که چقدر باید استفاده کنید ، زیرا مایع شوینده زیاد ممکن است مشکلاتی را ایجاد کند.

مرحله 5. ماشین لباسشویی را بارگذاری کنید

این مرحله ای است که شما لباس های خود را در ماشین لباسشویی خود می ریزید. توجه داشته باشید که لباس های خود را بیش از حد شلوغ نکنید زیرا بار زیاد دستگاه ممکن است باعث شود لباس ها آنطور که باید شسته نشوند. همچنین مقادیر نادرست می تواند مشکلات عملیاتی و خسارت ایجاد کند.

مرحله 6. دکمه شروع عملیات را روشن کنید

فقط در را ببندید و دکمه Start را فشار دهید. برخی از ماشین های لباسشویی می توانند نشان دهند که در به درستی بسته نشده است ، در حالی که برخی دیگر نمی توانند. همیشه به یاد داشته باشید که قبل از شروع به کار برای جلوگیری از تصادفات درب را چک کنید!
پس از استفاده درب ماشین لباسشویی خود را باز بگذارید تا هوا خارج شود و از رشد کپک جلوگیری شود.

مرحله 7. ماشین لباسشویی خود را تمیز کنید

تمیز کردن منظم با پاک کننده ماشین لباسشویی بخش مهمی از نحوه استفاده از ماشین های لباسشویی است ، از این گذشته ، اگر ماشین لباسشویی شما خود را تمیز نکند ، نمی تواند کار خود را به طور موثر انجام دهد.

اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از ماشین لباسشویی باید از آنها اجتناب کرد.

  • علاوه بر بارگیری بیش از حد دستگاه و استفاده از مواد شوینده زیاد ، برخی از اشتباهات رایج وجود دارد که هنگام شستن لباس ها باید از آنها اجتناب کنید.
  • چیزی در جیب نگذارید همه جیب ها را قبل از شستشو از نظر چیزهایی مانند دستمال یا سکه بررسی کنید. این موارد می تواند به لباس و یا ماشین لباسشویی شما آسیب برساند.
  • نرم کننده را مستقیماً روی لباس های خود قرار ندهید. نرم کننده پارچه هرگز نباید مستقیماً با لباس در تماس باشد زیرا می تواند آنها را لکه دار کند.
  • دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را برسی کنید و محفظه مناسب را در کشوی مواد شوینده برای قرار دادن نرم کننده در آن پیدا کنید – معمولاً با گل مشخص شده است.
  • لباس های خیس را به مدت طولانی در طبل نگذارید. رطوبت ناشی از لباس های خیس می تواند باعث ایجاد نم و بوی بد در درام ماشین لباسشویی شما یا حتی روی لباس شما شود. پس از اتمام چرخه شستشو ، لباس ها را در اسرع وقت از ماشین لباسشویی خارج کنید.
  • اگر ماشین لباسشویی شما خراب است ، سعی نکنید خودتان آن را تعمیر کنید. مشکلات جزئی ماشین لباسشویی ، مانند مسدود شدن لوله آب ، ممکن است با کمک راهنمای ماشین لباسشویی خود با آن کنار بیایید. مشکلات جدی تر ؛ با این حال ، به ویژه هر چیزی که مربوط به لوله کشی یا برق دستگاه شما باشد ، همیشه باید به یک متخصص سپرده شود.

برای خرید ماشین لباسشویی

به فروشگاه آنلاین بوش هیتاچی مراجعه کنید ،اگر قیمت ماشین لباسشویی برای شما سرسام آور است می توانید قیمت ماشین لباسشویی موردنظرتان را در نظر نگیرید و آن را به صورت اقساط به ساده ترین شکل از فروشگاه آنلاین بوش هیتاچی خریداری کنید،با این فرصت ویژه دیگر نیاز نیست که هنگام خرید فقط قیمت ماشین لباسشویی را برس کنید و بیشتر تمرکزتان را روی قیمت ماشین لباسشویی قرار دهید شما می توانید بدون در نظر گرفتن قیمت و با تکیه بر علایقه تان ماشین لباسشویی مورد علاقه تان را خریداری کنید.

بازگشت به لیست

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.